Branding marki – studio kreatywne

24 listopada 2020
branding marki

Pojęcie brandingu kojarzy się często z tworzeniem nazwy i logo dla marki, zarówno nowo powstającej, jak i tej chcącej odmienić swój wizerunek. W praktyce jednak pojęcie brandingu jest znacznie szersze i rozbudowane, a działania realizowane w ramach tworzenia brandingu sięgają daleko poza tworzenie logo dla marki. Przygotowanie brandingu marki warto pozostawić w rękach specjalistów, korzystając z oferty studia kreatywnego i podejmując współpracę na każdym etapie tworzenia strategii i realizacji jej założeń. Jak przebiega proces tworzenia brandingu, co wchodzi w jego skład i jak do zadania podchodzą eksperci z Auch Studio? 

Tworzenie brandingu firmy – od pomysłu do rozpoznawalnej marki

Branding to nie tylko logo i skupienie się wyłącznie na aspekcie designu może kosztować markę naprawdę wiele. To, w jaki sposób przygotujemy prezentację wizualną marki zależy od tego, w jaki sposób marka chce być postrzegana, jakie wartości chce przekazywać, jakie emocje pragnie wzbudzać u swoich odbiorców. Efekty brandingu muszą realizować określone cele strategii rozwoju marki, pasować do jej profilu działania, a także przemawiać do odbiorców i użytkowników. Stworzenie prostego, minimalistycznego i eleganckiego designu dla marki, która ma docierać do grupy młodych pasjonatów abstrakcyjnej mody całkowicie kłóci się z ideą realizowania strategii marki i z perspektywy budowania solidnego wizerunku nie ma najmniejszego sensu. Pierwszym krokiem tworzenia brandingu firmy będzie więc stworzenie strategii – kreatywne studio, które zna założenia marki, wie jakie cele chce osiągnąć i jak do tych celów posłuży branding może znacznie lepiej wykorzystać dostępne sobie narzędzia.

Po ustaleniu celów działania i wizji dla marki, kolejnym krokiem brandingu będzie stworzenie identyfikacji wizualnej. To podstawowy i prawdopodobnie najważniejszy element kreowania wizerunku marki na rynku, składający się z dopracowania wielu współgrających ze sobą elementów. Identyfikacja wizualna marki to nie tylko logo, ale też księga znaku czy systemy identyfikacji wizualnej. Mając je w zanadrzu można przejść do projektowania strony internetowej, reklam i działań w ramach marketingu internetowego oraz tradycyjnego. Budując silny wizerunek marki trzeba zawalczyć o to, by już od początku zyskiwała rozpoznawalność wśród swojej grupy docelowej. 

Co może zostać zaprojektowane w ramach identyfikacji wizualnej w procesie tworzenia brandingu marki? Po utworzeniu logo i księgi znaku skupiamy się na przeniesieniu ich na wizytówki, papeterię firmową, foldery, etykiety, pieczątki, witryny. Wszystkie materiały, z którymi może mieć styczność potencjalny klient marki muszą być całkowicie spójne z tworzonym brandingiem i stanowić wartość dodaną do ogólnego wizerunku marki. Na podobnej zasadzie opiera się tworzenie działań marketingowych i reklamowych dla marki – każdy detal dopracowany podczas tworzenia brandingu musi być w stu procentach spójny z przygotowaną wizją marki i strategią komunikacji jej wizerunku. 

Najważniejsze elementy działań brandingowych

Na branding marki składają się trzy najważniejsze elementy: strategia, identyfikacja wizualna oraz skuteczny marketing. Bez żadnego z tych elementów nie jesteśmy w stanie osiągnąć wszystkiego, co jest możliwe gdy pracują one w idealnej harmonii. Na strategię, identyfikację wizualną oraz marketing składa się jednak wiele mniejszych elementów, których dopracowanie zaważy na ostatecznym sukcesie całego przedsięwzięcia. Wykorzystanie pomocy specjalistów ze studia kreatywnego to w tym kontekście nie tylko szansa na to, by stworzyć prawdziwie unikalne logo i system identyfikacji wizualnej marki. To możliwość uzyskania wsparcia na każdym etapie tworzenia brandingu i świadomość, że każdy ze stworzonych elementów będzie w sposób przemyślany współgrał z pozostałymi elementami wizerunku marki.

Jak robi to AUCH studio?

AUCH studio to wrocławska agencja marketingowa i studio kreatywne specjalizujące się w pełnej obsłudze firm w zakresie tworzenia brandingu, budowania i utrwalania wizerunku marki oraz przygotowywania identyfikacji wizualnej zarówno małych, początkujących marek, jak i firm planujących całkowity rebranding i odświeżenie swojego wizerunku. Skupiając się na opracowaniu skutecznej strategii działania, zachowaniu pełnej spójności z wizją i kierunkiem rozwoju marki, a także wykorzystaniu aktualnych trendów i oczekiwań konsumenta, AUCH studio oferuje działania wykraczające daleko poza prosty projekt logo dla Twojej firmy. Tylko z kompleksowym i kreatywnym podejściem do brandingu można wyróżnić się dziś na tle konkurencji i zdobyć zainteresowanie konsumentów, którzy wystawieni każdego dnia na setki bodźców docierających z każdej strony poszukują marek gotowych przykuć ich uwagę czymś świeżym, nowym i niespotykanym.

KONTAKT

Podobają Ci się nasze prace? Skontaktuj się z nami!